Jesteśmy jednym z najlepszych dystrybutorów renomowanej jakości gruntów i klejów firmy LECHNER. Jako, że dostępna jest szeroka oferta produktów do montażu podłóg drewnianych mamy możliwość dobrania odpowiedniego systemu (grunt + klej ) do konkretnych wymagań Klienta - nie ma znaczenia czy montowana ma być mozaika, małe klepki surowe czy też duże deski lite lub warstwowe - jesteśmy przygotowani na każde wyzwanie !!!

NASZE KLEJE MOŻNA STOSOWAĆ NA BETON, PŁYTKI CERAMICZNE, BLACHĘ JAK RÓWNIEŻ NA PODKŁADY DREWNIANE !

Opis poszczególnych produktów znajdziecie Państwo poniżej.

Na życzenie Klienta dostarczamy karty techniczne poszczególnych gruntów lub klejów.

 

L e c h n e r       Sipol :

2-składnikowy klej poliuretanowo-epoksydowy

Dwuskładnikowy klej poliuretanowo-epoksydowy (stosunek mieszania 9:1) do przyklejania posadzek drewnianych na podkładach cementowych, anhydrytowych, z lanego asfaltu, starych i nowych podkładach drewnianych (płyty OSB) po przeszlifowaniu, metalowych i odpowiednio przygotowanych płytkach ceramicznych. Do stosowania wewnątrz. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe.

L e c h n e r       Legnopol 2000 :

2-składnikowy klej poliuretanowy do parkietu

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy (stosunek mieszania 9:1) według normy DIN EN 14293 do przyklejania posadzek drewnianych na podkładach cementowych, anhydrytowych, z lanego asfaltu, starych i nowych podkładach drewnianych (płyty OSB) po przeszlifowaniu, metalowych i odpowiednio przygotowanych płytkach ceramicznych. Do stosowania wewnątrz. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe.

L e c h n e r       SMP Bond :

1K - jednoskładnikowy elastyczny bezwodny klej w technologii SMP

Wysokojakościowy, bezwodny i bezrozpuszczalnikowy, o naturalnym zapachu, tłumiący odgłos kroków, jednoskładnikowy klej elastyczny według normy DIN 14293.

Do parkietów krajowych i egzotycznych klepkowych na pióro-wpust, gotowych parkietów dwu-trójwarstwowych i wielowarstwowych według normy DIN 13489, dyli parkietowych i parkietu taflowego.

Nadaje się na posadzki nasiąkliwe i nienasiąkliwe, takie jak: podkłady cementowe, anhydrytowe, z lanego asfaltu, płyty drewnopochodne oraz podkłady wyszpachlowane masami cementowymi. Do stosowania wewnątrz.

L e c h n e r       HYCOL TS 5 :

Rozpuszczalnikowy klej do parkietu

Jednoskładnikowy, gotowy do użycia, rozpuszczalnikowy, bezwodny, niezawierający metanolu, szybkowiążący klej na bazie żywic syntetycznych o doskonałej przyczepności i wysokiej wytrzymałości.

Przeznaczony do przyklejania parkietu, mozaiki parkietowej, parkietu lamelowego, mozaiki sztorcowej (przemysłowej), mozaiki tradycyjnej i pałacowej oraz parkietu taflowego z krajowego drewna na podkładach cementowych, ahydrytowych, z lanego asfaltu oraz na podłożach drewnianych po przeszlifowaniu. Do stosowania wewnątrz.  Nadaje się na ogrzewanie podłogowe.

L e c h n e r      Primer PU

Jednoskładnikowa gruntówka poliuretanowa

Gotowa do użycia, jednoskładnikowa, szybkoschnąca, z dodatkiem niewielkiej ilości rozpuszczalnika, gruntówka poliuretanowa do wzmacniania chłonnych podłoży przed klejeniem klejami reakcyjnymi. do wykonywania izolacji przeciwwilgociowej na podłożach bez ogrzewania podłogowego o wilgotności resztkowej do 4% CM. Wyłącznie do wewnątrz.

L e c h n e r       Primer PU Anti-Dust

Jednoskładnikowa, rozpuszczalnikowa gruntówka poliuretanowa

Gotowa do użycia, zawierająca rozpuszczalnik, jednoskładnikowa gruntówka poliuretanowe do wzmacniania chłonnych podłoży przed klejeniem parkietów klejami reakcyjnymi.

Primer PU Antidust ma bardzo dobre właściwości penetrujące i wzmacniające.

Nie tworzy izolacji przeciwwilgociowej.

Nadaje się na wodne ogrzewanie podłogowe.

Wyłącznie do wewnątrz. Do stosowanie z klejami: Sipol - Sipol Free - Legnopol 2000 - SMP Bond.

L e c h n e r      Primer VS

Rozpuszczalnikowy grunt penetrujący

Rozpuszczalnikowy, bezwodny, gotowy do użycia, jednoskładnikowy preparat gruntujący do stosowania na chłonnych i suchych podkładach cementowych oraz anhydrytowych.

Do stosowania jako wstępne przygotowanie chłonnych podłoży mineralnych przed układaniem parkietu, przy zastosowaniu klei rozpuszczalnikowych (Hycol TS5).

Do stosowania tylko wewnątrz budynków.

Nie stosować na podłożach metalowych, ceramicznych, drewnianych i na niechłonnych oraz przed klejeniem klejami poliuretanowymi dwu- i jednoskładnikowymi.

Nadaje się na ogrzewanie podłogowe.

L e c h n e r     DILUENTE PU

Rozpuszczalnik do gruntów poliuretanowych

Specjalna mieszanka rozpuszczalników do rozcieńczania gruntów poliuretanowych.

 

L e c h n e r     Mata pod parkiet


Poliestrowa mata pod parkiet zmniejszająca i redukująca naprężenia ścinające w podłożu wywołane pracą parkietu.

Do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Matę stosuje się do klejenia parkietów na zniszczonych, słabych i nie spełniających norm podkładach cementowych, np.: niestabilnych i niejednorodnych jastrychach cementowych oraz anhydrytowych, jak również na podłożach problematycznych, takich jak: płyty wiórowe, asfalt lany i inne.

Do stosowania pod parkiet klepkowy, deski parkietowe krajowe i egzotyczne.

Szczególnie polecana przy renowacji podłóg.

 

Sortuj: Nazwa| Cena
Sortuj: Nazwa| Cena