Piękno natury, czas i wieki historii to kompozycja podkreślona śpiewem ptaków i szumem wydobywającym się z głębi lasów i odwiecznego ich bogactwa, to kompozycja kolorów, struktury i niepowtarzalnego charakteru starych drzew pamiętających każdy dzień i każdą porę roku. Każde z nich jest inne każde jest odmienne od drugiego kształtowane przez deszcz, wiatr i słońce. Nikomu nigdy nie uda się tego skopiować dlatego ta niepowtarzalność jest szczególna i nieoceniona.

Castle Parquet to harmonia natury, którą przenosimy do wnętrza dzieląc się z Wami tym co potrafimy wydobyć z drewna, dzieląc się jego pięknem. Castle Parquet to niepowtarzalne dobro natury uwidocznione w postarzanych deskach parkietowych. Są wytwarzane dzięki przyśpieszonemu starzeniu, gdyż drewno jest poddawane procesowi chemicznemu, który kształtuje i wydobywa wielowieczny kolor oraz podkreśla każdy naturalny szczegół podłogi Castle Parquet, a wszystko dokładnie tak jak w starych kaplicach, kościołach czy domach gdzie czas zatrzymał się na chwilę. Dodatkowym atutem będącym doskonałym dopełnieniem charakteru Castle Parquet jest przypadkowość szczegółów, przebarwień i odcieni jaką daje nam drewno.

Podłogi Castle Parquet są doskonałym elementem architektury wnętrz zarówno nowoczesnej, klasycznej i dawnej. Dla nowoczesnej formy stanowią doskonały kontrast tak potrzebny w dobrze zaprojektowanym wnętrzu, natomiast w klasycznych rozwiązaniach będą nieocenioną harmonią i podkreślą charakter. Podłogi Castle Parquet są doskonale zabezpieczone olejami z zawartością twardych wosków, estrami żywic i pigmentami krzemianu, co dodatkowo wzmacnia powierzchnię. Oleje są odporne na działanie kawy, herbaty, wina i soków i dlatego podłogi Castle Parquet mogą być używane w pomieszczeniach kuchennych.

Technologia Castle Parquet

Produkt jest wykonany z deski dębowej w selekcji rustykalnej (możliwe sęki oraz pęknięcia, które są szpachlowane, możliwa różna kolorystyka drewna oraz biel). Wilgotność drewna 9% (+/- 2%). Sęki są szpachlowane na twardo pyłem dębowym i szlifowane na gładko. Obróbka powierzchni wykonana jest przed uzyskaniem kolorów. Z tego powodu, kolor podłogi w miejscach szpachlowanych może w minimalnym stopniu różnić się od pozostałej powierzchni, podobnie jak na wzornikach znajdujących się w salonach sprzedaży.

Oferowana deska podłogowa jest olejowana w procesie produkcji, więc jest gotowa do użytku po jej montażu. W przeciwieństwie do podłóg cyklinowanych, połączeń poszczególnych elementów nie szpachluje się dlatego może występować nieznaczna nieprecyzyjność połączeń, która nie wpływa na komfort wizualny i użytkowy. Połączenia desek mogą też nieznacznie przestawać pomiędzy sobą. Z uwagi na specyfikę produktu, krawędzie desek są fazowane. Wykończenie produktu w ten sposób konieczne jest ze względu na możliwość pojawienia się szczelin pomiędzy deskami co wynika wyłącznie z naturalnej pracy drewna, w szczególności przy zastosowaniu desek o takich szerokościach. Najczęściej jednak pojawiające się szczeliny wynikają ze zbyt wysokiej temperatury w użytkowanych pomieszczeniach lub też ze zbyt niskiej wilgotności przy danej temperaturze co prowadzi do przesuszenia drewna i kurczenia się. Zakres wilgotności i temperatury w pomieszczeniach w których ułożona jest deska podłogowa powinien wynosić: temperatura 18-22 stopnie oraz wilgotność powietrza proporcjonalnie do temperatury w zakresie 45-60%.

Kolory uzyskiwane są poprzez impregnację drewna olejami koloryzującymi oraz wybarwianie różnego rodzaju odczynnikami. Przy uzyskiwaniu wybarwień jasnych z użyciem białego oleju oraz odczynników wybielających drewno, powierzchnia deski może nie być gładka. Odczynniki wymuszają w drewnie reakcje garbnikowe, które powodują zmianę barwy. Różnice kolorystyczne, które mogą wystąpić na poszczególnych elementach podłogi są powodowane wyłącznie specyfiką desek dębowych, czyli naturalnym charakterem drewna.


Zobacz specyfikację podłóg Castle Parquet

Sortuj: Nazwa| Cena
Sortuj: Nazwa| Cena